Estimation : 83 945 € / 104 931 €

Karin Mamma Andersson
1962-?
"Childhood".
Executed 2010, later signed Mamma Andersson and dated 2011 on verso. Acrylic and oil on panel 81 x 123 cm.

"Childhood".
Utförd 2010, senare signerad Mamma Andersson och daterad 2011 a tergo. Akryl och olja på pannå 81 x 123 cm.

Estimates kr : 800 000 - 1 000 000 kr